Klientu centrs P.-Pk. 10-19 67 555 888

Grozs

Grozs ir tukšs

Atpakaļ

Tel. (Darba dienas 10-19):  67 555 888
Obligāts lauks

Šī funkcionalitāte ir pieejama tikai lietotājiem, kuri ir apstiprinājuši veiktspējas sīkdatņu lietošanu

Piektdiena, 2024. gada 30. augusts

Portatīvais dators bērnam - kā izvēlēties?

Padomi un ieteikumi par to, kā izvēlēties labāko klēpjdatoru bērniem mācībām! Lasi vairāk!

Portatīvie datori bērnam
Labākajam portatīvajam datoram bērniem jābūt viegli lietojamam, ar izturīgu akumulatoru, viegli pārnēsājamam un izturīgam pret viegliem triecieniem. Turklāt datoram jābūt pietiekami jaudīgam, lai ar to varētu veikt ikdienas darbus skolā, “sērfot” internetā vai spēlēt datorspēles. Šajā rakstā mēs izklāstīsim galvenās funkcijas, kas jāņem vērā, izvēloties bērnam portatīvo datoru, lai tu varētu pieņemt pareizo lēmumu.

Kuru portatīvo datoru izvēlēties?

Pirms bērnam iegādājies portatīvo datoru, ir svarīgi saprast tā galveno mērķi. Ja tas paredzēts skolas darbiem, “sērfošanai” internetā un vienkāršu prezentāciju veidošanai, piemērots būs mazāk jaudīgs klēpjdators, piemēram, Acer Aspire Go 14, jo tam ir visas nepieciešamās funkcijas, tas ir viegli un ērti lietojams, turklāt ar Acer BlueLightShield™ acu aizsardzību tas ir viegls acīm. Taču, ja vēlies strādāt ar grafiku, video rediģēšanu vai sarežģītākām programmām, ir vērts ieguldīt līdzekļus jaudīgākā datorā. Piemēram, Lenovo IdeaPad Flex 5 portatīvais dators ar skārienjūtīgo ekrānu un augstas izšķirtspējas tīmekļa kameru, pirkstu nospiedumu skeneri un daudzpusīgām savienojumu iespējām ir ideāli piemērots gan profesionālai lietošanai, gan izklaidei.

Portatīvo datoru funkcijas

Sākot meklēšanu, tu sastapsies ar plašu datora tehnisko funkciju klāstu, kas no pirmā acu uzmetiena var šķist mulsinošs. Novērtējot veiktspēju, kopumā ir divi parametri, kuriem jāpievērš uzmanība: procesora modelis un operatīvās atmiņas apjoms.

Portatīvā datora procesors

Procesors (CPU): dēvēts arī par datora “smadzenēm”. Pazīstams arī kā “CPU”, tas nosaka, cik ātri un efektīvi dators var palaist dažādas programmas. Divi no pazīstamākajiem datoru procesoriem ir Intel un ADM. Intel procesors tā ātruma dēļ ir īpaši populārs starp datorspēļu spēlētājiem, bet ADM - starp satura veidotājiem. Skolas darbam un ikdienas uzdevumiem, piemēram, tīmekļa pārlūkošanai, dokumentu izveidei, parasti ir piemērots Intel Core i3 vai i5 vai to AMD analogi, piemēram, Ryzen 3 vai 5. Spēļu spēlēšanai un sarežģītākiem lietojumiem ir nepieciešams jaudīgāks variants, piemēram, Intel Core i7 vai i9 vai Ryzen 7 vai 9. Spēļu spēlēšanai ir svarīga arī jaudīga grafiskā karte.

Portatīvā datora RAM

Atmiņa (RAM): tā norāda, cik daudz uzdevumu dators var veikt vienlaicīgi. Jo vairāk operatīvās atmiņas ir, jo vairāk lietojumprogrammu un tīmekļa lappušu dators var bez traucējumiem atvērt vienlaicīgi. Skolas darbam un mērenām spēlēm parasti pietiek ar 4-8 GB RAM, bet vēlams vismaz 8 GB RAM. Spēļu spēlēšanai vai grafiski intensīvākiem uzdevumiem var apsvērt 16 GB RAM vai vairāk, jo īpaši grafiski prasīgākām video spēlēm.

Datora krātuve

Krātuves jeb cietā diska (SSD) ietilpība norāda, cik daudz failu var saglabāt datorā. Tirgū dominē cietie un SDD diski. SSD ir ātrāki, bet dārgāki, savukārt HDD modeļi par to pašu cenu piedāvā vairāk atmiņas, bet ievērojami mazāku veiktspēju. Ja skolēnam nepieciešams izmantot sarežģītākas programmas, ir lietderīgi pievērst uzmanību ātrumam, bet, ja viņam nepieciešams veikt tikai ikdienas uzdevumus, var izvēlēties ierīci ar lielāku atmiņu. Skolas darbam parasti pietiek ar 128 GB vai 256 GB, bet 512 GB vai vairāk var būt nepieciešami spēlēm vai darbam ar lieliem failiem. Lai gan SSD ietilpībai nav tiešas ietekmes uz veiktspēju, lielākiem SSD bieži vien ir ilgāks kalpošanas laiks.

Operētājsistēmas

Windows ir visplašāk izmantotā operētājsistēma, kas ir saderīga ar lielāko daļu programmatūrām un spēlēm. MacOS piedāvā stabilitāti un integrētu programmatūru, kas ir īpaši populāra radošo profesiju pārstāvju vidū. ChromeOS ir vienkārša un viegla, labi piemērota jaunākiem bērniem. No profesionālā viedokļa Windows var būt visdaudzpusīgākā izvēle, jo piedāvā plašu programmatūras un spēļu iespēju klāstu. MacOS ir laba izvēle ģimenēm, kas jau ir Apple ekosistēmā, savukārt ChromeOS ir ideāla izvēle tiem, kas meklē vienkāršību un drošību. Savukārt dažādās operētājsistēmas piedāvā arī daudzpusīgus risinājumus, kas piemēroti dažādiem lietotājiem atbilstoši viņu vajadzībām.

Portatīvā datora ekrāns

Datora ekrāns ir viens no svarīgākajiem aspektiem. IPS displeji nodrošina plašāku skata leņķi un labāku krāsu atveidi nekā TN displeji. TN paneļa galvenās priekšrocības ir cena un labāks kontrasts vājā apgaismojumā, taču tam ir šaurs skata leņķis, un, mainot skata leņķi, kvalitāte ļoti mainās. 12-14 collu ekrāns ir ideāli piemērots rakstīšanai, lasīšanai un skolas darbu veikšanai, savukārt 15-17 collu ekrāns ir piemērotāks spēlēm un izklaidei. Minimālā ieteicamā izšķirtspēja ir Full HD (1080x1920 pikseļi).

Portatīvā datora akumulatora darbības laiks

Datora akumulatora darbības laiks ir svarīgs faktors, jo īpaši, ja vēlies to ņemt līdzi, lai kurp dotos. Skolas vai darba uzdevumu veikšanai klēpjdatora akumulatora darbības ilgumam jābūt vismaz 6-8 stundas, lai nodrošinātu nepārtrauktu lietošanu visas dienas garumā bez atkārtotas uzlādes. Izvēloties klēpjdatoru bērnam, ir svarīgi ņemt vērā arī viņa nākotnes vajadzības. Vai nu datoru, kas ir pēc iespējas kompaktāks un pārnēsājams, vai arī kaut ko lielāku un stacionārāku. Ir vērts atzīmēt, ka zema cena nozīmē kompromisu attiecībā uz veiktspēju un kompaktumu. Labu kompromisu starp izmēru un funkcijām piedāvā, piemēram, 14 collu ekrāns.

Portatīvo datoru izvēles ceļvedis

Datora izvēle bērnam sākumā var šķist grūts uzdevums, taču, zinot, kam pievērst uzmanību, šis process būs daudz vienkāršāks. Populāri klēpjdatoru ražotāji Lenovo, HP, Acer, Apple un citi piedāvā augstas kvalitātes un izturīgus klēpjdatorus dažādās cenu kategorijās. Lai izdarītu pareizo izvēli, ir svarīgi izprast bērna vajadzības un vēlmes, ko viņš sagaida no klēpjdatora. Galvenie kritēriji, izvēloties bērnam klēpjdatoru, ir šādi:
  • Procesors (CPU): Intel Core i3 vai i5 vai to AMD ekvivalenti, piemēram, Ryzen 3 vai 5 darbam skolā, Intel Core i7 vai i9 vai Ryzen 7 vai 9 spēlēm.
  • RAM: 4-8 GB RAM ir pietiekami mācību vajadzībām, 16 GB vai vairāk ir ieteicami spēlēm.
  • Uzglabāšanas disks (SSD): 128-256 GB ir pietiekami darbam skolā, 512 GB vai vairāk ir nepieciešami spēlēm.
  • Grafiskā karte: Integrētā grafika parasti ir pietiekama darbam skolā, NVIDIA GeForce GTX 1660 TI vai labāka spēlei nodrošinās augstākas kvalitātes grafiku.
  • Grafiskajai kartei jāspēj attēlot līdz minimālai grafikas veiktspējai: 12-15 collu ekrāns ir ideāls darbam skolā, 15-17 collu ekrāns ir labāks spēlēm, vēlams ar augstāku atsvaidzināšanas frekvenci.
  • Skolas portatīvā datora akumulatoram vajadzētu darboties vismaz 6-8 stundas.
Turklāt ir svarīgi novērtēt klēpjdatora svaru, izmēru un izturību. Īpaši svarīga ir korpusa izturība pret nelieliem triecieniem un skrāpējumiem tiem, kuri vēlas savu klēpjdatoru nēsāt līdzi, lai kurp viņi dotos. Svarīga ir arī tastatūras un skārienpaliktņa kvalitāte, jo īpaši, ja dators tiks lietots ilgstoši. Lai izjustu tastatūras īpašības, būtu labi pieskarties taustiņiem, kā arī pārbaudīt taustiņu apgaismojumu. Mēs ceram, ka šis raksts palīdzēs tev izvēlēties pareizo klēpjdatoru bērniem, uzsākot skolas gaitas. Euronics piedāvā arī dažādus piederumus, piemēram, klēpjdatora somu, dokstacijas un lādētājus, klaviatūras, peli un citus nepieciešamos aksesuārus.