Klientu centrs P.-Pk. 10-19 67 555 888

Grozs

Grozs ir tukšs

Atpakaļ

Tel. (Darba dienas 10-19):  67 555 888
Obligāts lauks

Šī funkcionalitāte ir pieejama tikai lietotājiem, kuri ir apstiprinājuši veiktspējas sīkdatņu lietošanu

Otrdiena, 2024. gada 30. jūlijs

Kā izvēlēties televizoru - 8 ieteikumi

Praktisks ceļvedis, kā izvēlēties televizoru, sākot no izmēra līdz tehnoloģijām un funkcijām.

Euronics TV
Jauna televizora izvēle sākumā var šķist sarežģīta. Kā zināt, kādu televizoru iegādāties, ja ir tik daudz izmēru, tehnoloģiju un funkciju? Šis raksts palīdzēs vieglāk pieņemt lēmumu, sniedzot informāciju par svarīgāko televizoru pasaulē. Sākot no pareizā izmēra izvēles, līdz tādām tehnoloģijām kā OLED un QLED, kā arī funkcijām un īpašībām. Neatkarīgi no tā, vai esi filmu cienītājs, meklē labu televizoru sporta pārraižu skatīšanai vai spēļu spēlēšanai, līdz šī ceļveža beigām atradīsi visu nepieciešamo informāciju, lai atrastu labāko televizoru, kas atbilst tavām vajadzībām un nodrošina lielisku skatīšanās pieredzi.

Kā izvēlēties televizoru?

TV skatīšanās attālums

Izvēloties televizoru, ir ne tikai jāiegādājas lielākais ekrāns, bet arī jāatrod ideāli piemērots televizors tavai telpai, kas nenogurdina acis un nodrošina lielisku skatīšanās pieredzi. Šeit ir daži ieteikumi, kā izvēlēties pareizo televizora izmēru.

TV skatīšanās attāluma mērīšana

Pirmais solis, lai izvēlētos pareizo televizora izmēru, ir izmērīt, cik tālu no ekrāna sēžat. Labs noteikums ir tāds, ka jūsu skatīšanās attālumam jābūt 1,2 reizes lielākam par televizora ekrāna diagonāles garumu. Vienkāršs veids, kā aprēķināt šo attālumu, ir paņemt televizora izmēru (mērot pa diagonāli) - vai tas ir 48, 55 vai 65 collu televizors - un reizināt ar 1,2. Tādējādi iegūsiet attālumu collās, kur 1 colla ir aptuveni 2,54 cm. Piemēram, lai aprēķinātu ideālo skatīšanās attālumu 65 collu 4K televizoram, izmantojiet formulu (65 x 1,2) x 2,54 = 198,2, tātad optimālais televizora skatīšanās attālums ir 1,98 m. Zemāk apskati tabulu par ieteicamo skatīšanās attālumu dažādu izmēru 4K televizoriem.

Euronics TV izmēri

Populārākie televizoru izmēri un to piemērotība telpām

  • Televizors 32 collas. Ideāli piemērots mazākām telpām, piemēram, virtuvei, bērnu istabai, guļamistabai, kur skatīšanās attālums ir aptuveni 1 m.
  • Televizors 55 collas. Piemērots lielākajai daļai dzīvojamo istabu, nodrošinot lielisku skatīšanās pieredzi tiem, kas sēž 1,7 m attālumā.
  • Televizors 65 collas. Ideāli piemērots lielākām viesistabām vai mājas kinozālēm, kur skatīšanās attālums ir 2 metri.
Pateicoties pārsteidzošajai Ultra HD tehnoloģijai, kas ir lielākajā daļā jauno televizoru, vari sēdēt tuvāk televizoram nekā jebkad agrāk, neredzot pikseļus un nezaudējot attēla kvalitāti. Tāpēc, ja izvēlies starp diviem izmēriem un jums ir ierobežots budžets, vienmēr izvēlies lielāku ekrānu, lai iegūtu vislabāko skatīšanās pieredzi.

Izvērtējiet telpas lielumu un mēbeļu izkārtojumu

Izvēloties televizora izmēru, ņem vērā arī telpas plānojumu un mēbeļu izvietojumu. Padomā arī par to, vai televizors tiks uzstādīts pie sienas vai novietots uz TV skapīša. Pārliecinies, ka televizoru var skatīties no dažādiem leņķiem. Lai nodrošinātu labu skatīšanās pieredzi, ekrānam vajadzētu aptvert aptuveni 40 grādu redzeslauku. Uzstādot televizoru, pārliecinies arī, ka tas atrodas acu līmenī no galvenās skatīšanās vietas - pareizs TV novietojums novērsīs kakla sasprindzinājumu. Izmantojot mūsu televizoru stiprinājumus, vari pārliecināties, ka Tev būs vislabākā vieta mājās, kur skatīties televizoru.

TV tehnoloģijas un izšķirtspēja

Pērkot jaunu televizoru, tehnoloģijas ir tikpat svarīgas kā izmērs. Divas no mūsdienās populārākajām ekrāna tehnoloģijām ir OLED un QLED. Izpratne par atšķirībām starp OLED un QLED televizoriem palīdzēs izdarīt pareizo izvēli un izvēlēties sev piemērotāko televizoru.

Kas ir OLED televizors?

OLED (Organic Light Emitting Diode - organiskā gaismu izstarojošā diode) televizoriem nav vienmērīgi izgaismota ekrāna vai daļēji izgaismota ekrāna kā LED televizoriem, jo katrs pikselis tiek izgaismots atsevišķi, kas nodrošina augstāku attēla kontrastu. Katru pikseli var atsevišķi ieslēgt un izslēgt, tāpēc vienlaikus var pastāvēt gan melnā, gan baltā krāsa. Populārākie televizori ar OLED tehnoloģiju ir LG televizori, Sony televizori un arī Samsung televizori. Apskatiet OLED televizoru klāstu.

OLED televizoru plusi
  • Labāks kontrasts un dziļi melni toņi, jo katrs pikselis tiek atsevišķi izgaismots
  • Plašs skata leņķis, nezaudējot kvalitāti (laba attēla kvalitāte pat skatoties no sāniem)
  • Ātrāks atsvaidzināšanas ātrums, kas ir ideāli piemērots spēlēm
OLED televizoru trūkumi
  • Parasti dārgāks nekā LED vai QLED televizori
  • Ja OLED ilgstoši (ilgāk par dažām stundām) tiek rādīts viens un tas pats attēls, spilgtie pikseļi "izdeg" un sabojā ekrāna paneli
Kas ir QLED televizors?
QLED (Quantum Dot Light Emitting Diode - kvantu punktu gaismu izstarojoša diode) televizoros tiek izmantoti kvantu punkti kopā ar LED apgaismojumu, lai radītu spilgtākas krāsas. QLED televizori ir slaveni ar spilgtām krāsām un augstāku spilgtuma līmeni, tāpēc tie ir ideāli piemēroti gaišām telpām. QLED tehnoloģija ir pazīstama, pateicoties Samsung, taču mūsdienās tā tiek izmantota arī zemākas cenu kategorijas televizoros, piemēram, Hisense.

QLED TV plusi
  • Spilgts ekrāns, kas piemērots skatīšanai gaišās telpās
  • Pieejamāka cena nekā OLED televizoriem
  • Nav "izdegšanas" riska kā OLED ekrāniem
QLED TV trūkumi
  • Melnie toņi nav tik dziļi kā OLED ekrānos
  • Skata leņķis var būt šaurāks nekā OLED televizoriem
Ja Tev patīk skatīties filmas vai sporta pārraides kinoteātra līmenī, iespējams, vēlēsieties OLED televizoru, kas nodrošina lielisku attēla kvalitāti neatkarīgi no tā, no kāda leņķa skatāties. No otras puses, ja meklējat televizoru ikdienas skatīšanai, jums ir gaiša telpa un vēlaties lētāku televizoru, varat pievērst uzmanību QLED televizoram, kas arī piedāvā labas krāsas un ekrāna spilgtumu. Turklāt jau šobrīd ir pieejamas arī jaunākas tehnoloģijas, piemēram, MiniLED un MicroLED, kas ir ekrāna tehnoloģijas, kurās izmanto mazākas gaismas diodes. Populārākie televizoru ražotāji Euronics klāstā ir Philips MiniLED, Samsung NeoQled un LG QNED. MiniLED televizori cenšas uzlabot tradicionālo LED LCD tehnoloģiju un panākt OLED ekrāniem pielīdzināmu pieredzi. Priekšrocības ir plašāka krāsu gamma nekā LED, spilgtāks ekrāns nekā LED LCD un OLED, tumšāka melnā krāsa nekā LED LCD un nav "izdegšanas" riska kā OLED televizoriem. MicroLED displeja tehnoloģija darbojas līdzīgi kā MiniLED tehnoloģija, taču gaismu izstarojošās diodes ir vēl mazākas, nodrošinot nesalīdzināmu skatīšanās pieredzi.

Euronics TV

TV ekrāna izšķirtspēja 8K, 4K, Ultra HD vai HD

Televizora attēlu veido pikseļi jeb mazi kvadrātiņi. Katrs pikselis var attēlot atšķirīgu krāsu. Jo vairāk pikseļu, jo asāks attēls un detalizētāks televizora attēls. Izšķirtspēju veidi:
  • HD (augstas izšķirtspējas) 1280x720 izšķirtspēja ir piemērota mazākiem televizoriem, kur detalizācija nav tik svarīga, piemēram, bērnu istabā vai virtuvē
  • Full HD 1920x1080 izšķirtspēja jau sen ir kļuvusi par standarta izšķirtspēju dažādiem apraides kanāliem un straumēšanas lietojumprogrammām. Tā ir ideāli piemērota ikdienas skatīšanai mazos un vidēja izmēra televizoros
  • 4K UHD izšķirtspēja ir 3840x2160 pikseļi. 4K UHD nodrošina četras reizes lielāku izšķirtspēju nekā Full HD, tādējādi ievērojami uzlabojot mazāku objektu skaidrību un detalizāciju. Tā ir ideāli piemērota vidēji lieliem un lieliem televizoriem un mūsdienās kļūst par standartu jaunam saturam
  • 8K UHD televizoru izšķirtspēja ir 7680x4320 pikseļi, kas nodrošina četras reizes lielāku detalizācijas pakāpi nekā 4K. Lai gan 8K televizori piedāvā visaugstāko pieejamo izšķirtspēju, saturs joprojām ir mazāk izplatīts, un tie vislabāk piemēroti ļoti lieliem ekrāniem, piedāvājot lielisku kino pieredzi
Tas, vai izvēlaties televizoru ar FullHD (1920x1080), 4K (3840x2160) vai 8K (7680x4320) izšķirtspēju, ir atkarīgs no skatāmā satura. Ja jums ir piekļuve 4K saturam (piemēram, izmantojot Netflix vai YouTube), ir lietderīgi iegādāties 4K vai pat 8K televizoru.

Smart TV un savienojamība

Viedajos televizoros ir iebūvēts WiFi interneta pakalpojumiem un iebūvētas lietotnes, kas nodrošina piekļuvi dažādiem straumēšanas pakalpojumiem.

Viedo televizoru galvenās funkcijas

Straumēšanas lietojumprogrammas. Lielākajai daļai viedo televizoru ir iepriekš instalētas lietotnes, piemēram, Netflix, Amazon Prime, Apple TV, Youtube u. c. Pirms televizora iegādes ir vērts apsvērt, kādi pakalpojumi ir pieejami un vai televizora platforma tos atbalsta. Savienojamības iespējas. Priekšroku dodiet televizoriem ar vairākām HDMi pieslēgvietām (būtu labi, ja būtu vismaz četras), USB pieslēgvietām un pat Bluetooth savienojamību, lai būtu viegli pieslēgt skaņas sistēmas un ārējās ierīces. Balss vadība un integrācija. Daudzi viedie televizori atbalsta balss komandas, izmantojot mākslīgā intelekta asistentus, piemēram, Google Assistant, Alexa un Siri, tādējādi padarot to par viedās mājas sastāvdaļu. Viedie televizori ne tikai nodrošina straumēšanas iespējas, bet arī uzlabo saziņu ar televizoru un citām viedās mājas ierīcēm.

Televizoru skaņa

Skatoties TV, laba skaņa ir tikpat svarīga kā ass un skaidrs attēls. Lai gan jaunākie televizori kļūst arvien plānāki un elegantāki, iebūvētie skaļruņi bieži vien nenodrošina tik jaudīgu skaņu, kāda nepieciešama filmām, spēlēm un TV raidījumiem. Laba skaņas kvalitāte nodrošina aizraujošu pieredzi, lielāku baudu skatīties TV. Ir trīs veidi, kā panākt labāku skaņas pieredzi. Izmantot austiņas, kas apslāpē apkārtējās vides troksni. Iegādāties telpiskās skaņas sistēmu, jeb mājas kinozāli, kuras uzstādīšana var būt laikietilpīga un apgrūtinoša, vai iegādāties soundbar. Soundbar ir populāri, jo tie ir pieejami un viegli uzstādāmai. Labākie soundbar ir pietiekami plāni, lai tos varētu novietot tieši zem televizora. Daudzus soundbar var arī piestiprināt pie sienas. Daži televizori atbalsta arī Dolby Atmos, jaunāko Dolby audio standartu, kas ietver skaņas signālu, nodrošinot pilnāku skaņas pieredzi.

Labākie televizori 2024

Laba televizora izvēle ir ļoti svarīga, jo tā ietekmē kvalitāti, funkciju pieejamību, komfortu un vispārējo apmierinātību ar televizoru. Samsung televizori izceļas ar inovatīvām tehnoloģijām, piemēram, QLED ekrāniem, stabilu viedā televizora saskarni un saderību ar plašu lietotņu un pakalpojumu klāstu. QLED sērijas televizori nodrošina izcilu krāsu precizitāti un spilgtumu. LG televizori ir pazīstami kā OLED tehnoloģijas pionieri, kas piedāvā vislabāko attēla kvalitāti, īpaši kontrasta un melno toņu ziņā. LG OLED televizori ir pazīstami ar izcilu veiktspēju un viedajām funkcijām. Philips televizori ir slaveni ar Ambilight tehnoloģiju, kas tik ļoti nekairina acis. Kādu televizoru iegādāties, lielā mērā ir atkarīgs no personīgajām vēlmēm un vajadzībām - vai tās ir vismodernākās tehnoloģijas, vislabākā iespējamā attēla kvalitāte vai visdziļākā skatīšanās pieredze. Pirms izlem, kuru televizoru iegādāties, iesakām ņemt vērā šādus 8 punktus.
  • Kādi ir skatīšanās paradumi? Vai ir nepieciešams jauns televizors, lai skatītos filmas vai spēlētu spēles. Ja tas paredzēts spēlēm, tad piemērotāks būs vismaz 120 Hz televizors. Augstāks atsvaidzināšanas ātrums nodrošinās vienmērīgāku kustību.
  • Kādā telpā plāno uzstādīt televizoru. Ja mazākai istabai, iespējams, pietiks ar mazāku 32 collu televizoru, ja viesistabai, lai nodrošinātu labu skatīšanās pieredzi, ir vērts pievērst uzmanību ekrāna izmēram, sākot no 55 collu.
  • Cik daudz TV tiek skatīts dienā? OLED televizori un tādas funkcijas kā Philips Ambilight tik ļoti nenogurdina acis.
  • Cik visaptverošu video pieredzi vēlies? OLED pašlaik ir vislabākās attēla kvalitātes televizors Euronics klāstā (izņemot MicroLED).
  • Vai vēlies televizoru savienot ar citām ierīcēm, piemēram, soundbar, lai iegūtu vēl labāku audio pieredzi? Tad jāpārliecinās, ka televizoram ir pietiekami daudz HDMI (būtu labi, ja būtu vismaz četri) un USB savienojumi.
  • Vai plāno televizoru stiprināt pie sienas vai novietot uz plaukta? Euronics ir plašs televizoru sienas stiprinājumu klāsts.
  • Kādā cenu diapazonā varētu būt jaunais televizors? Augstākas klases televizori spēj nodrošināt skaidrāku, asāku, spilgtāku, kontrastaināku un vienmērīgāku attēlu, salīdzinot ar pieejamākiem televizoriem.
  • Ja ir ierobežots budžets, ir vērts apsvērt lielāku televizoru ar 4K izšķirtspēju. Šādā veidā izvairīsieties no tā, ka televizoru nāksies nomainīt pārāk agri.
Zinot atbildes uz šiem jautājumiem, būs daudz vieglāk izvēlēties jaunu televizoru. Ja joprojām neesat pārliecināts, kā izvēlēties televizoru, sazinieties ar mums vai apmeklējiet tuvāko Euronics veikalu un uz vietas novērtējiet televizorus gan pēc izmēra, gan attēla kvalitātes.